01 October 2023 14:12
Nawigacja
· Strona główna / Home Page
· Kalendarium / Timeline
· Dane techniczne / Specification
· Historia / History
· Artykuły / Articles
· Grupa Poszukiwawcza ORZEŁ / Association of the "ORZEL" submarine search group
· Forum
· Katalog linków / Links
· Galeria / Photogallery
· Kontakt / Contact
· Szukaj / Search
Najnowsze artykuły
· Krążowniki pomocni...
· U-Booty nietypowo ut...
· O potrzebie posiadan...
· Antoni's Story (Tol...
· ORP "Orzeł" a pola ...
Ostatnio Widziani
· Iron Duke 3 tygodni
· donitzz 4 tygodni
· Maryoush 5 tygodni
· zawila 6 tygodni
· dar791447 tygodni
· ted48 tygodni
· Xaro84 tygodni
· Marcin88 tygodni
· beretnikov89 tygodni
· tomekjan91 tygodni
Losowa Fotka
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

30-12-2021 20:52
Witam!!!

30-12-2021 18:14
Witam wszystkich ponownie Wink

22-12-2021 13:05
Bravo!!!! Warto było czekać.

22-12-2021 11:23
Witam Was ponownie!!!

16-07-2018 13:24
https://tech.wp.pl
/chca-przebadac-60
0-km-kw-dna-morza-
szukaja-wraku-pols
kiego-okretu-62739
99885588097a

Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Nafciarze
Admin
Jest to list Starego Wraqu przeniisiony z innego tematu:

...co się dzieje z tym wątkiem wokół odnalezienia wraku [najprawdopodobniej?] [color=red]ORŁA[/color] przez norweskich nafciarzy? I kiedy doczekamy się właściwej reakcji na stary ten temat ze strony naszej MW?
Kiedy ta ostatnia skończy wysługiwać się Niemiaszkom i badać na ich zawołanie ZEPPELINa, a zajmie się badaniem własnych tradycji i rozwiązywaniem własnych tajemnic?
Jedną z nich jest [color=red]ORZEŁ[/color], a drugą - ms PIŁSUDSKI, o którym artykuł stał się przyczyną wojny na noże i kordelasy między mną a redakcją ich Przeglądu Morskiego [te diabły puściły napisany przez dwie osoby tekst tylko pod tym drugim nazwiskiem, podczas gdy bez pomocy niżej podpisanego materiał w ogóle nie byłby powstał!!!].
Jestem na nich wściekły, jak bies!!!
 
http://www.orzel.one.pl
Stary_Wraq
Nasze kochane siły morskie, MW RP czy jak się to tam zwie - jakie są, takie są, ale potrafią czasem wyprowadzić postronną osobę z równowagi. Mówcie co chcecie - panowie kadra zachowują się czasem, jak gdyby wszystkie rozumy pozjadali.
Redakcja wspomnianego przeze mnie pisma zachowała się poniżej wszelkich standardów, bo panowie-redaktorzy powinni okazać w tym akurat przypadku - to jest mi (gościowi na łamach, cywilowi i facetowi zorientowanemu w różnych morskich sprawach) - trochę kurtuazji, jako staremu wyjadaczowi, który w końcu nie musi znać jakichś tam wewnętrznych zasad redakcji, a ma coś istotnego do powiedzenia. Za to zachowanie oni sami - i cała MW, od wierzchu po dno - mają u mnie krechę "przez całą długość pozycji"!
O "Orle" zaś niejeden z Was myśli tak samo, i też jest wściekły jak bies, że "wszyscy próbują szukać, tylko Jaśnie Wielmożna MW RP nie". Co by nie powiedzieć - oni wszyscy są dla nas, nie odwrotnie, więc to raczej mnie, a nie pana komandora czy admirała - ma prawo czasem "ponieść". Jeśli czegoś żałuję - to tego, że ponosi tylko mnie, bo oni tam liczą wszyscy właśnie na to, że "ogół będzie cicho siedział". Nie będzie.
Bo proszę sobie wyobrazić: okręty badawcze PMW pływają na obce zamówienia do wraków STEUBENa, GRAFa ZEPPELINa i innych takich, a my, którzy chcielibyśmy wreszcie dowiedzieć się, co przytrafiło się ORŁOWI czy PIŁSUDSKIEMU - musimy improwizować z kuterkami i sprzętem organizowanym własnym przemysłem i nie wiem, czy ostatecznie zdołamy poznajdywać ostateczne odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Sonary, echosondy, obrazy komputerowe są dla innych: oglądamy wydruki z zapisami wraków wspomnianych wyżej jednostek, a mnie w takich sytuacjach coś trafia.
Panowie kadra - i w ogóle wszyscy umundurowani ludzie w tym kraju - wydają się z drugiej strony być bardzo delikatni psychicznie: nie tolerują żadnej krytyki, obrażają się o byle co i zawracają głowę sądom czwartorzędnymi sprawami, a sami zachowują się czasem w stylu "hulaj dusza, piekła nie ma!" Jest piekło, Kochani moi - przypominam, że jesteście na służbie, a to nie drużba. Ja też czuję się zmieszany z błotem przez panów z PM, nie przespałem przedwczorajszej nocy i jest mi za nich wstyd. Nie jestem, nie muszę być ani pewnie już nie zostanę doktorem historii - ale moi Drodzy swoje wiem i nie przestanę na zawołanie interesować się czymś, w czym siedzę czterdzieści lat.
Ja też nie jestem bez wad - mam czasem niewyparzony jęzor, ale przecież a) nie używam przekleństw, Cool nie jesteśmy panienkami z pensji! Jeśli ktoś czuje się urażony - przepraszam najmocniej, ale jeszcze raz się pod tym podpisuję. Z szacunkiem - St_Wr
 
Tomek
*
Edytowany przez Tomek dnia 03-05-2007 22:00
 
Stary_Wraq
...szkoda nerwów, lepiej poprzyglądać się, co się nowego tu dzieje.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 976
· Najnowszy użytkownik: testik
Ankieta
Moje poszukiwania ORP ORZEŁ

Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
40% [32 głosów]

Szukam, czytam i przeglądam
Szukam, czytam i przeglądam
39% [31 głosów]

Tylko czytam to co inni napiszą
Tylko czytam to co inni napiszą
13% [10 głosów]

Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
9% [7 głosów]

Ogółem głosów: 80
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13/09/2008 14:47

Archiwum ankiet
Webmaster
Twórca i opiekun

Marcin Burza Burzyński
5,156,499 unikalnych wizyt