23 March 2023 05:19
Nawigacja
· Strona główna / Home Page
· Kalendarium / Timeline
· Dane techniczne / Specification
· Historia / History
· Artykuły / Articles
· Grupa Poszukiwawcza ORZEŁ / Association of the "ORZEL" submarine search group
· Forum
· Katalog linków / Links
· Galeria / Photogallery
· Kontakt / Contact
· Szukaj / Search
Najnowsze artykuły
· Krążowniki pomocni...
· U-Booty nietypowo ut...
· O potrzebie posiadan...
· Antoni's Story (Tol...
· ORP "Orzeł" a pola ...
Ostatnio Widziani
· Iron Duke07:17:43
· zawila 5 tygodni
· dar791420 tygodni
· ted21 tygodni
· Xaro56 tygodni
· Marcin60 tygodni
· beretnikov62 tygodni
· tomekjan64 tygodni
· sztopka64 tygodni
· Krecia64 tygodni
Losowa Fotka
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

30-12-2021 20:52
Witam!!!

30-12-2021 18:14
Witam wszystkich ponownie Wink

22-12-2021 13:05
Bravo!!!! Warto było czekać.

22-12-2021 11:23
Witam Was ponownie!!!

16-07-2018 13:24
https://tech.wp.pl
/chca-przebadac-60
0-km-kw-dna-morza-
szukaja-wraku-pols
kiego-okretu-62739
99885588097a

Zobacz wątek
 Drukuj wątek
OSTATNIE CHWILE OKRĘTU
KEDIN
STARY WRAQ MA RACJĘ. MNIE RÓWNIEŻ MORSKA INTUICJA PODPOWIADA TO SAMO. ORP ORZEŁ ZGINĄŁ PODCZAS PORANNEGO ATAKU LOTNICZEGO 29 MAJA. KOMUNIKAT LUFTWAFFE ZOSTAŁ PRZECHWYCONY OKOŁO GODZ. 13 TAK WIĘC SAM ATAK MUSIAŁ MIEĆ MIEJSCE PRZED POŁUDNIEM. MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ OSTATNIE CHWILE OKRETU: OKRĘT PŁYNIE WYNURZONY, ZAŁOGA NA POMOŚCIE ZAUWAŻA ZBLIŻAJĄCY SIĘ SAMOLOT, POMIMO ŻE JEST JUŻ ZA PÓŻNO OKRĘT PRÓBUJE ZANURZYĆ SIĘ PRZY POMOCY ZBIORNIKA SZYBKIEGO ZANURZANIA, NASTĘPUJE EKSPLOZJA BOMBY ( OD WYBUCHU GINĄ WSZYSCY ZNAJDUJĄCY SIĘ W POBLIŻU ), DO ZANURZAJĄCEGO SIĘ OKRĘTU PRZEZ ZNISZCZONĄ STRUKTURĘ OBYDWU KADŁUBÓW WDZIERAJĄ SIĘ MASY WODY, NASTĘPUJE ŚMIERĆ OKRĘTU. POMIMO IŻ EFEKT KOŃCOWY JEST TEN SAM TO JEDNAK DLA POSZUKIWACZY WRAKU WAŻNE JEST W KTÓRE MIEJSCE OKRĘTU TRAFIŁA BOMBA. WIEMY Z KOMUNIKATU ŻE TRAFIENIE BYŁO BEZPOŚREDNIE. JEŻELI WYBUCH NASTĄPIŁ PRZY KIOSKU MOŻNA PRZYPUSZCZAĆ IŻ WRAK OKRĘTU BĘDZIE W "LEPSZYM" STANIE. NIESTETY NALEŻY BRAĆ POD UWAGĘ FAKT TRAFIENIA BOMBY W OBRACALNE WYRZUTNIE TORPEDOWE, TE PRZED LUB ZA KIOSKIEM. JEŻELI DOSZŁO DO WYBUCHU TORPED TO STAN WRAKU BĘDZIE NIESTETY OPŁAKANY: DUŻE POLE SZCZĄTKÓW I ROZERWANY KADŁUB ( NAWET W KILKU CZĘŚCIACH ). DNO W KDADRACIE A-3 JEST CZĘŚCIOWO POKRYTE MUŁEM I NIE JEST TO DOBRY PROGNOSTYK CHOĆ GŁĘBOKOŚCI SĄ RACZEJ "DOSTĘPNE". ORZEŁ WYSZEDŁ NA SWÓJ OSTATNI PATROL W CZWARTEK 23 MAJA OKOŁO PÓŁNOCY, ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIECAŁY TYDZIEŃ PÓŻNIEJ PRZED POŁUDNIEM W ŚRODĘ 29 MAJA.
 
Tomek
To jak bedziesz juz w tym kwadracie A3, to zaloz sobie takie szerokie pletwy. Bedzie Ci latwiej isc i nie bedziesz sie zapadal w ten mul ktory, zgadzam sie z Toba w zupelnosci, nie jest dobrym prognostykiem w dotarciu do szczatkow porozrywanego (jak wspomniales) Orla. Zycze Ci powodzenia w dalszych badaniach przyczyny zaginiecia Orla i pobudzenia jeszcze wiekszej wyobrazni co do aktualnego stanu wraku okretu. To bedzie nam wszystkim bardzo pomocne. Pozdrow kolegow w szpitalu. Czesc.
Edytowany przez Tomek dnia 03-05-2007 22:27
 
Admin
[color=red]Panowie.
Wiemy ze to jest forum, ale proszę, bez takich uszczypliwych komentarzy. Każdy ma prawo myśleć i rozważać swoje wersje zatonięcia ORŁA.
Zatem pozdrawiam wszystkich (nie tylko kolegów ze szpitala)[/color]
 
http://www.orzel.one.pl
Tomek
HISTORIA KAŻDEGO OKRETU LUB STATKU KTÓRY ZATONˇŁ ZAWIERA TRAGEDIĘ LUDZI; I NIEWAŻNE CZY TO JEST ORP ORZEŁ, RMS TITANIC, BISMARCK LUB INNY OKRĘT. MÓJ OPIS TRAGEDII LUDZKIEJ NIE COFNIE ANI JEJ NIE UWŁACZA. DZIWNE ŻE PEWNA OSOBA WYPOWIADA SIĘ W IMIENIU WIEKSZO¦CI. DZIWI MNIE RÓWNIEŻ FAKT ŻE NIE WYRAZIŁA SWOJEGO NIESMAKU I OBURZENIA W ZWIAZKU Z JEDNYM Z PUNKTÓW ANKIETY: WYDOBYĆ WRAK I POSTAWIĆ JAKO MUZEUM. NAPISZ CZŁOWIEKU MIEDZYNARODOWY PROTEST PRZECIWKO PRZEKRACZANIU "PEWNYCH GRANIC": UKARAĆ J.CAMERONA Z NAIGRYWANIE SIĘ ZE ¦MIERCI LUDZI NA TITANICU, ODEBRAĆ LICENCJĘ REŻYSERA W.PETERSENOWI ZA ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW ZE ¦MIERCI MARYNARZY Z UBOOTWAFFE W FILMIE "DAS BOOT", WSADZIĆ DO WIĘZIENIA S.SPIELBERGA ZA SADYSTYCZNE PODDEJ¦CIE DO ŻYCIA ŻOŁNIERZY W FILMIE "SZEREGOWIEC RAYAN", WYSŁAĆ DO SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO REŻYSERA M.BAYA ZA FILM "PEARL HARBOR" POKAZAŁ PRZECIEŻ W PRZERAŻAJˇCY SPOSÓB POWOLNˇ ¦MIERĆ MARYNARZY AMERYKAŃSKICH UWIĘZIONYCH W TONˇCYCH KADŁUBACH PANCERNIKÓW LUB WYSŁAĆ NA KSIĘZYC AUTORÓW FILMÓW O OBOZACH ZAGŁADY ITD, ITD. MY¦LĘ ŻE WYSTARCZY. WYOBRAŻNIA JEST CECHˇ LUDZI INTELIGENTNYCH I ZAWSZE SŁUŻY NAM WSZYSTKIM DO OSIAGNIĘCIA CELU. DAM JESZCZE MOJEMU OPONENTOWI RADĘ NA CAŁE ŻYCIE: ZANIM CO¦ ZROBISZ POLICZ DO DZIESIĘCIU I PAMIETAJ ŻE POZYSKAĆ PRZYJACIÓŁ JEST TRUDNO, WROGÓW BARDZO ŁATWO. KOLEDZY ZE SZPITALA DZIĘKUJˇ ZA POZDROWIENIA A W ZWIˇZKU Z TYM ŻE RÓWNIEŻ INTERESUJˇ SIĘ ORŁEM MAJˇ PRO¦BĘ: GDY BĘDZIESZ CHODZIŁ PO ZAMULONYM DNIE MORZA PÓŁNOCNEGO W SZEROKICH PŁETWACH PROSZˇ ABY¦ SFILMOWAŁ CAŁE ZDARZENIE. CZŁONKOSTWO W KLUBIE POSZUKIWACZY IM.JA¦KA FASOLI MASZ ZAPEWNIONE.
Edytowany przez Tomek dnia 03-05-2007 22:27
 
Tomek
Nie mam nic do wersji Kedina...jak kazda inna bardzo mozliwa. Skad pewnosc ze w A3? Moglo byc w pobliskich sektorach rowniez.
 
Stary_Wraq
...otóż nie unikniemy konieczności OPISANIA ostatnich chwil okrętu i jego Załogi i musimy byc przygotowani na to, że może to nie być opowieść dla pensjonarek z dobrych domów, ale to była wojna. [color=red]Podczas działń wojennych załogi okrętów są przygotowane na najgorsze i tak było również z Załogą ORŁA.[/color] Odnalezienie Wraku nie powinno w żadnym wypadku stanowić powodu do [color=red]wydobywania go ani do zakłócania w jakikolwiek inny sposób spokoju Poległych[/color] - powinniśmy raczej dążyć do rzeczowego dopisania zakończenia do historii okrętu, który już za "życia" stał się legendą PMW.Wink

Pozdrawia wszystkich Stary_Wraq...
 
Bergen
opis Kedina jest świetny.
 
Przejdź do forum
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
INTERNETOWY POMNIK ZAŁOGI I OKRĘTU Grupa Poszukiwawcza ORZEŁ - Searching Group ORZEL 6 22-03-2016 18:41
Hipoteza, Orzeł nie ucieka z Talina, dalsze losy okrętu ORZEŁ - ORZEL 10 28-08-2009 08:32
Zaloguj
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 976
· Najnowszy użytkownik: testik
Ankieta
Moje poszukiwania ORP ORZEŁ

Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
40% [32 głosów]

Szukam, czytam i przeglądam
Szukam, czytam i przeglądam
39% [31 głosów]

Tylko czytam to co inni napiszą
Tylko czytam to co inni napiszą
13% [10 głosów]

Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
9% [7 głosów]

Ogółem głosów: 80
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13/09/2008 14:47

Archiwum ankiet
Webmaster
Twórca i opiekun

Marcin Burza Burzyński
4,879,369 unikalnych wizyt